https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dukovanska-elektrarna-loni-vypustila-nejvic-latek-skodicich-ozonu-kvuli-modernizaci-hasiciho-zarizeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dukovanská elektrárna loni vypustila nejvíc látek škodících ozonu. Kvůli modernizaci hasicího zařízení

13.10.2017 01:00 | DUKOVANY (ČTK)
Jaderná elektrárna Dukovany vypustila v roce 2016 do ovzduší nejvíce látek poškozujících ozonovou vrstvu. Podle mluvčího elektrárny Jiřího Bezděka je důvodem probíhající modernizace hasicích zařízení v elektrárně.
Jaderná elektrárna Dukovany vypustila v roce 2016 do ovzduší nejvíce látek poškozujících ozonovou vrstvu. Podle mluvčího elektrárny Jiřího Bezděka je důvodem probíhající modernizace hasicích zařízení v elektrárně.
Jaderná elektrárna Dukovany vypustila v roce 2016 do ovzduší nejvíce látek poškozujících ozonovou vrstvu. Vyplývá to z žebříčku, který ve středu zveřejnila ekologická organizace Arnika a který čerpá data z Integrovaného registru znečišťování. Podle mluvčího elektrárny Jiřího Bezděka je důvodem probíhající modernizace hasicích zařízení v elektrárně.
 

Podle údajů Arniky vyplývá, že ve vypouštění látek poškozujících ozon se na první příčce objevila s velkým náskokem Jaderná elektrárna Dukovany s 2287 kilogramy, druhá Spolana Neratovice vypustila deset kilogramů těchto látek. Společnost Faurecia Interior Systems Bohemia na třetím místě zatížila ovzduší necelými dvěma kilogramy takových škodlivin.

Dukovanská elektrárna podle Bezděka skutečně loni nahlásila v souladu s předpisy zvýšenou spotřebu plynu halonu, který se využívá jako hasicí plyn ve vybraných speciálních provozech. "Jeho spotřeba nesouvisela s požárem, protože k žádnému nedošlo, ale s ověřením funkčnosti zařízení v červnu loňského roku," řekl Bezděk ČTK. Mimořádná záležitost by se podle něj neměla opakovat. Modernizace speciálního hasicího systému by měla být dokončena v roce 2020.

Žebříček vyhlašuje Arnika 13. rokem, čerpá z Integrovaného registru znečišťování, který je pro určitý rok kompletní vždy k 30. září následujícího roku. Cílem žebříčku je motivovat firmy produkující škodlivé látky ke změně. Výsledky analýz Arniky lze najít na webu.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist