https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dva-muzi-sbirali-na-ceste-pesky-z-marseille-do-parize-odhozene-rousky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dva muži sbírali na cestě pěšky z Marseille do Paříže odhozené roušky

30.11.2020 08:29 | PAŘÍŽ (ČTK)
Jak se blížili k Paříži, jejich tempo bylo stále pomalejší, protože roušky byly stále častější.
Jak se blížili k Paříži, jejich tempo bylo stále pomalejší, protože roušky byly stále častější.
Foto | Marta Ortigosa / unsplash.com
Edmund Platt a Frédéric Munsch ušli pěšky 880 kilometrů. Na své cestě z Marseille na jihu Francie do Paříže sbírali použité roušky, které jiní lidé odhodili na ulici či v přírodě. Chtěli tak upozornit na následky koronaviru pro životní prostředí, napsal list Le Parisien.
 

Dvojici tvořil francouzský fotoreportér Munsch a Brit Platt, zakladatel iniciativy Jeden odpadek za den a autor knihy "Angličan, který chtěl vyčistit Francii". Platt, původem z Leedsu, přijel do Marseille před 11 lety učit angličtinu. Jedním z jeho dosud uskutečněných projektů byla v roce 2017 cesta napříč Francií autostopem, při které sbíral odpadky. Při letošní cestě s fotografem sbírají roušky.

"Je to trendy odpadek letošního roku. Nacházíme je všude: na silnici, na parkovištích, u lidí před domem, v lese, na břehu jezera, jsou všude," říká Munsch. Za téměř dva měsíce na cestě muži sebrali na 5000 roušek. Jak se blížili k Paříži, jejich tempo bylo stále pomalejší, protože roušky byly stále častější.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist