https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dvacitka-obci-na-breclavsku-bude-muset-od-konce-cervna-omezit-odber-pitne-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dvacítka obcí na Břeclavsku bude muset od konce června omezit odběr pitné vody

14.6.2022 01:27 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dvacítka obcí na Břeclavsku bude muset od konce června omezit odběr pitné vody na zalévání zahrad, napouštění bazénů nebo umývání aut. Důvodem je zvýšená spotřeba vody z vodovodu, který nyní slouží většímu množství lidí kvůli zvýšené koncentraci škodlivých dusičnanů v jednom ze zdrojů vody. ČTK to sdělila mluvčí Vodovodů a kanalizací Břeclav Eliška Windová, na situaci upozornila Česká televize.
 

"Důvodem jsou potíže s vodním zdrojem Nová Ves u Pohořelic, kde je ve vodě zvýšená koncentrace dusičnanů. Vodu z toho zdroje mícháme s pitnou vodou z jiných zdrojů tak, aby v ní zvýšená koncentrace nebyla. Tyto zdroje běžně slouží k napájení skupinového vodovodu Velké Pavlovice a Zaječí-Boleradice, nyní ale i k napájení obcí v okolí Nové Vsi," vysvětlila Windová.

V posledních dnech podle ní silně stoupla spotřeba vody kvůli teplému počasí. Pokud by extrémní odběry pokračovaly, hrozily by podle Windové potíže se zásobováním pitnou vodou. Vodárenská společnost proto požádala vodoprávní úřady v Hustopečích a Břeclavi o omezení odběru pitné vody. Potíže se zvýšeným obsahem dusičnanů řeší VaK Břeclav už rok.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist