https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/dvorska-zoo-ziska-noveho-hrosiho-samce-chce-obnovit-chov
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dvorská zoo získá nového hrošího samce, chce obnovit chov

12.6.2017 10:00 | DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK)
Hroši se do dvorské zoo loni vrátili po 14 letech. Zoo hrochy chovala od roku 1966, v roce 1972 se jí podařilo odchovat první mládě. Posledním hrochem v dvorské zoo byl samec Heini, kterého zahrada v červenci 2002 darovala do zahraničí. Od loňska žijí v zoo hrošice Hula a Mona.
Hroši se do dvorské zoo loni vrátili po 14 letech. Zoo hrochy chovala od roku 1966, v roce 1972 se jí podařilo odchovat první mládě. Posledním hrochem v dvorské zoo byl samec Heini, kterého zahrada v červenci 2002 darovala do zahraničí. Od loňska žijí v zoo hrošice Hula a Mona.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Simona Jiřičková / Zoo Dvůr Králové
Do Zoologické zahrady ve Dvoře Králové nad Labem dorazil v pátek nový hroší samec. Zahrada, ve které od loňska žijí hrošice Hula a Mona, chce obnovit chov těchto zvířat. ČTK to ve čtvrtek řekla mluvčí dvorské zoo Andrea Jiroušová.
 

Téměř dvouletý samec Karl Wilhelm dorazil z německé zoo Karlsruhe. Podle zoologů je seznámení samce se samicemi naplánované do venkovního výběhu, kde je dostatek prostoru. "Na zimu totiž stěhujeme zvířata do krytého pavilonu v zázemí zoo, kde by spojení mohlo být obtížnější," uvedl Hrubý. Hrochy mohou návštěvníci vidět ve velkém výběhu s přírodní nádrží v pěším safari cestou k výběhu lvů. Prostor obývají společně se skupinami antilop a pelikánů.

Hroši se do dvorské zoo loni vrátili po 14 letech. Zoo hrochy chovala od roku 1966, v roce 1972 se jí podařilo odchovat první mládě. Celkem zoo odchovala osm mláďat, z toho šest samic a dva samce. Posledním hrochem v dvorské zoo byl samec Heini, kterého zahrada v červenci 2002 darovala do zahraničí kvůli plánované rekonstrukci pavilonu slonů, kde do té doby byli i hroši a tapíři.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist