https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ecobat-baterie-nejvice-tridi-v-jihomoravskem-kraji-a-na-vysocine
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ecobat: Baterie nejvíce třídí v Jihomoravském kraji a na Vysočině

10.9.2019 00:11 (ČTK)
Baterie a akumulátory nejpoctivěji třídí v Jihomoravském kraji a na Vysočině, letos v prvním pololetí to bylo kolem 140 gramů na obyvatele. / Ilustrační foto
Baterie a akumulátory nejpoctivěji třídí v Jihomoravském kraji a na Vysočině, letos v prvním pololetí to bylo kolem 140 gramů na obyvatele. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ECOBAT / Open Communication
Baterie a akumulátory nejpoctivěji třídí v Jihomoravském kraji a na Vysočině, letos v prvním pololetí to bylo kolem 140 gramů na obyvatele. Nejméně naopak lidé třídí v Moravskoslezském a Karlovarském kraji, zhruba 40 gramů na obyvatele. Celkem se podle statistik společnosti Ecobat v první polovině roku vytřídilo a k recyklaci předalo 898,1 tuny baterií a akumulátorů, meziročně o deset procent více. Ecobat o tom včera informoval v tiskové zprávě. Společnost chce přispět k větší informovanosti svojí kampaní Nejsme líní, třídíme baterie.
 

"Největší zásluhu na pozitivních výsledcích má třídění v obcích a městech - sběr baterií zde meziročně poskočil o 31 procent," uvedl jednatel Ecobat Petr Kratochvíl. Více baterií než loni se vybralo i v obchodech, a to o pět procent. Osmiprocentní nárůst zaznamenaly školy zapojené do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.

Za posledních deset let se zpětinásobilo množství baterií, které jsou předány k recyklaci, z 332 tun v roce 2008 na 1654 tun v roce 2018. "Stále se však najdou notoričtí netřídiči. V případě baterií je zhruba pětina lidí netřídí vůbec a dalších deset procent jen velmi zřídka," poznamenal Ecobat.

Právě na lidi, kteří netřídí, se zaměřuje kampaň, jež startuje v rámci Evropského týdne recyklace baterií, který připadá na tento týden. Zapojili se do ní například herec Petr Vacek, pedagožka Lenka Hrnčířová nebo zakladatel projektu Ukliďme Česko Miroslav Kubásek. V krátkých videích na instagramu a facebooku nabádají k chování šetrnému k přírodě. Lidé si také na webu Ecocheese mohou objednat zdarma krabičku na třídění a skladování použitých baterií v domácnostech.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist