https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ek-podle-medii-hodla-zvysit-tlak-na-volkswagen-kvuli-emisni-afere-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

EK podle médií hodlá zvýšit tlak na Volkswagen kvůli emisní aféře

8.3.2017 09:30 | BRUSEL;BERLÍN (ČTK)
Dohoda o řešení skandálu v USA, která se týká zhruba 482.000 naftových vozů, předpokládá, že většina majitelů těchto aut obdrží odškodné 5100 až 10.000 dolarů (zhruba 130.000 až 255.000 Kč).
Dohoda o řešení skandálu v USA, která se týká zhruba 482.000 naftových vozů, předpokládá, že většina majitelů těchto aut obdrží odškodné 5100 až 10.000 dolarů (zhruba 130.000 až 255.000 Kč).
Foto | conhunter / Flickr
Evropská komise hodlá zvýšit tlak na německý automobilový koncern Volkswagen, aby ho přiměla poskytnout evropským zákazníkům odškodné za emisní skandál. Informovala o tom v pondělí podle agentury DPA německá média.
 

Eurokomisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost pohlaví Věra Jourová v rozhovoru s listem Handelsblatt uvedla, že podpoří úřady na ochranu spotřebitelů jednotlivých členských zemí Evropské unie, aby přikročily ke společným nátlakovým opatřením na Volkswagen. Ten podle ní porušil evropské zákony na ochranu spotřebitelů.

Koncern předloni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových automobilů instaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Skandál se týká rovněž 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto. V Evropské unii musí Volkswagen v důsledku této kauzy svolat k opravě kolem 8,5 milionu aut.

Volkswagen již delší dobu odmítá výzvy, aby evropské zákazníky za emisní skandál odškodnil podobným způsobem jako zákazníky ve Spojených státech. Šéf koncernu Matthias Müller loni uvedl, že odškodnění evropských zákazníků po vzoru dohody v USA by bylo vzhledem k rozdílným právním podmínkám nepřiměřené a navíc příliš nákladné.

Dohoda o řešení skandálu v USA, která se týká zhruba 482.000 naftových vozů, předpokládá, že většina majitelů těchto aut obdrží odškodné 5100 až 10.000 dolarů (zhruba 130.000 až 255.000 Kč). Majitelé se navíc mohou rozhodnout, zda budou požadovat opravu aut, nebo jejich zpětné odkoupení Volkswagenem.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist