https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ek-slovensku-schvalila-program-na-pomoc-firmam-zasazenym-rustem-cen-energii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Evropská komise Slovensku schválila program na pomoc firmám zasaženým růstem cen energií

30.11.2022 15:21 | BRUSEL (ČTK)
Slovenská vlajka u NR v Bratislavě.
Evropská komise (EK) Slovensku schválila program v hodnotě 600 milionů eur (zhruba 14,6 miliardy Kč) na podporu firem, které čelí vysokému růstu cen energií v souvislosti s invazí ruských vojsk na Ukrajinu. Pomoc bude k dispozici firmám všech velikostí a ze všech odvětví kromě finančního sektoru. Je určena na pokrytí části zvýšených nákladů na zemní plyn a elektřinu, uvedla komise v dnešní zprávě.
 

Evropská komise dospěla k závěru, že program je v souladu s podmínkami stanovenými v dočasném krizovém rámci státní pomoci. Pomoc podle ní především nepřesáhne dva miliony eur na jednoho příjemce a bude poskytována maximálně do konce příštího roku.

Komise rovněž uvedla, že slovenský program pomoci je v souladu s podmínkami "potřebný, vhodný a přiměřený" k nápravě závažné poruchy ve fungování ekonomiky členského státu Evropské unie.

V polovině listopadu EK schválila pomoc české vlády určenou velkým firmám zasaženým růstem cen energií v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu. Za období od letošního února do konce roku jim bude stát moci poskytnout dotace v celkovém objemu 1,23 miliardy eur (30 miliard Kč).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist