https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ekologicti-aktiviste-zablokovali-ulice-britskych-mest
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ekologičtí aktivisté zablokovali ulice britských měst

16.7.2019 00:12 (ČTK)
Ekologičtí aktivisté včera po necelých třech měsících znovu zablokovali ulice Londýna a také dalších čtyř britských měst. / Ilustrační foto
Ekologičtí aktivisté včera po necelých třech měsících znovu zablokovali ulice Londýna a také dalších čtyř britských měst. / Ilustrační foto
Foto | Julia Hawkins / Wikimedia Commons
Ekologičtí aktivisté včera po necelých třech měsících znovu zablokovali ulice Londýna a také dalších čtyř britských měst. Požadují urychlené kroky proti změnám klimatu a také stažení obvinění proti více než tisícovce zadržených účastníků dubnových protestů rovněž proti klimatickým změnám, uvedla agentura AP.
 

Stovky podporovatelů hnutí Extinction Rebellion zablokovaly silnici před londýnským Královským soudním dvorem. Další protesty se konaly v Glasgowě, Cardiffu, Bristolu a Leedsu.

V dubnu členové organizace Extinction Rebellion v britské metropoli blokovali několik silnic a mostů po dobu deseti dnů. Jejich cílem bylo u veřejnosti i mezi politiky vzbudit povědomí o "klimatické havárii", jak to nazývají.

Británie chce dosáhnout cíle nulových uhlíkových emisí do roku 2050. Aktivisté ale chtějí, aby si politická reprezentace stanovila ambicióznější termín - rok 2025.

Od 15. dubna do 25. dubna aktivisté na mnoha exponovaných místech metropole, jako jsou frekventované křižovatky, mosty či letiště, blokádami upozorňovali na své požadavky. Mezi ně patří také zřízení občanského shromáždění pro nalezení řešení ekologických problémů a to, aby vláda říkala pravdu o klimatických změnách.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist