https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/elektrifikaci-trati-do-h-dvoriste-ceske-drahy-uspori-miliony
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Elektrifikací trati do H. Dvořiště České dráhy uspoří miliony

30.5.2001 13:30 | ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČIA)
Měsíční úsporu přes devět milionů korun očekává Obchodně provozní ředitelství Českých drah (ČD) v Plzni od zahájení elektrického provozu na 58 kilometrů dlouhé trati mezi Českými Budějovicemi a Horním Dvořištěm na Českokrumlovsku. "Elektrický provoz zahájíme současně s platností nového jízdního řádu 10. června," uvedl ředitel Obchodně provozního ředitelství Josef Chaloupka.
 

Měsíční rozdíl mezi náklady na naftu a elektrickou trakcí je zhruba 7,6 milionu korun měsíčně. "Vezmeme-li v úvahu také snížení nákladů na údržbu, činí měsíční úspora 9,1 milionu korun," uvedl Chaloupka.

Význam elektrifikace trati do Horního Dvořiště (Summerau), kde je železniční hraniční přechod do Rakouska, podtrhuje skutečnost, že tento úsek je součástí čtvrtého tranzitního koridoru, který spojuje Německo s Rakouskem. Zahájení modernizace tohoto koridoru se podle Chaloupky předpokládá v roce 2003. "Zatím se na trati z Českých Budějovic do Horního Dvořiště nezvýší významně rychlost, ale zlepší se zabezpečovací systém a sníží se počet pracovníků na tomto úseku," řekl Chaloupka.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist