https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/elektromobily-ve-svycarsku-vyrazily-do-boje-proti-oteplovani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Elektromobily ve Švýcarsku vyrazily do boje proti oteplování

12.6.2017 05:30 | PRAHA (ČTK)
Na trasu v pátek vyrazilo 112 automobilů, motocyklů nebo tříkolek. To z akce činí největší závod svého druhu na světě. / ilustrační foto
Na trasu v pátek vyrazilo 112 automobilů, motocyklů nebo tříkolek. To z akce činí největší závod svého druhu na světě. / ilustrační foto
Více než stovka vozidel na elektrický pohon v pátek z Curychu vyrazila na osmidenní cestu kolem Švýcarska v rámci kampaně proti globálnímu oteplování. Sedmý ročník Světové expedice pokrokových vozidel, jak se ekologická rallye nazývá, se odehraje na trase dlouhé přes 1600 kilometrů.
 

Řidiči, z nichž někteří na sobě měli netradiční kombinézy včetně obleků superhrdinů, chtějí podpořit zelené hnutí a přitáhnout pozornost veřejnosti k boji proti klimatické změně. Jejich slavnostnímu startu v centru největšího švýcarského města podle agentury AP přihlíželo nemalé množství kolemjdoucích.

Akce je podle AP duchovním dítětem bývalého švýcarského učitele, který chce podpořit elektromobily na úkor spalovacích motorů.

Na trasu v pátek vyrazilo 112 automobilů, motocyklů nebo tříkolek. To z akce činí největší závod svého druhu na světě.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist