https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/evropsky-parlament-vyzval-k-celistvemu-reseni-masove-migrace
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Evropský parlament vyzval k celistvému řešení masové migrace

6.4.2017 11:30 | ŠTRASBURK (ČTK)
Europoslanci zdůraznili, že unijní politika vůči Africe je jedním z klíčových prvků zajištění stability a rozvoje v nadcházejících desetiletích. Obzvláště nestabilní sever Afriky by podle nich měl zůstat v centru rozvojového zájmu EU jako součást řešení prvotních příčin vysídlování a migrace.
Europoslanci zdůraznili, že unijní politika vůči Africe je jedním z klíčových prvků zajištění stability a rozvoje v nadcházejících desetiletích. Obzvláště nestabilní sever Afriky by podle nich měl zůstat v centru rozvojového zájmu EU jako součást řešení prvotních příčin vysídlování a migrace.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zvládání migrace v době, kdy jsou ve světě v pohybu masy lidí, vyžaduje vícestranný přístup, který se nesmí omezit na pouhé záchrany životů běženců ve Středomoří či na zablokování cest do Evropy. V dnes schválené nezávazné zprávě se na tom shodli poslanci Evropského parlamentu, podle kterých se EU musí více zaměřit na spolupráci Evropské unie s příslušnými agenturami OSN a rozvojovými bankami.
 

V dokumentu, který europarlamentem prošel těsným poměrem hlasů 333 proti 310, poslanci vyzývají ke společné unijní migrační politice, která bude vycházet z dodržování lidských práv a principů solidarity mezi členskými státy.

Evropský parlament rovněž vyslovil zájem podílet se na migračních dohodách s třetími zeměmi. V této souvislosti poslanci považují postoj členských států za politováníhodný. Obchází podle nich evropský zákonodárný sbor tím, že mu dohody nepostupují ke kontrole.

Europoslanci zdůraznili, že unijní politika vůči Africe je jedním z klíčových prvků zajištění stability a rozvoje v nadcházejících desetiletích. Obzvláště nestabilní sever Afriky by podle nich měl zůstat v centru rozvojového zájmu EU jako součást řešení prvotních příčin vysídlování a migrace.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Aleš Zápotocký
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist