https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/expedice-neuron-nabizi-ceskym-vedcum-a-dobrodruhum-sanci-uskutecnit-vyzkumnou-expedici2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Expedice Neuron nabízí českým vědcům a dobrodruhům šanci uskutečnit výzkumnou expedici

15.7.2016 10:19 | PRAHA (Ekolist.cz)
Letos se uskuteční Expedice Neuron přírodovědce Václava Gvoždíka, který se vydá do Konga, aby zde potvrdil existenci neznámého druhu pralesního krokodýla.
Letos se uskuteční Expedice Neuron přírodovědce Václava Gvoždíka, který se vydá do Konga, aby zde potvrdil existenci neznámého druhu pralesního krokodýla.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Nadační fond na podporu vědy Neuron nabízí prostřednictvím projektu Expedice Neuron českým vědcům, učitelům a dobrodruhům šanci uskutečnit vědeckou expedici. Loni se díky nadaci uskutečnil náročný výzkum Hranické propasti, letos se uskuteční expedice za tajemným konžským krokodýlem či výprava, která má zkoumat léčivé účinky ayahuascy. Do 30. září je možné předkládat projekty na další expedice. Ve hře je podpora až do výše milionu korun.
 

„Podporujeme vědce, kteří navazují na slavnou éru českých cestovatelů a kteří poznání neobjeveného vnímají jako dobrodružství,“ říká za Nadační fond Neuron Ester Nagyová.

Letos se uskuteční Expedice Neuron přírodovědce Václava Gvoždíka, který se vydá do Konga, aby zde potvrdil existenci neznámého druhu pralesního krokodýla. Výprava vedená doktorem Tomášem Páleníčkem se pak vypraví do Amazonie, aby hledala odpověď na otázku, zda-li je užití psychedelika ayahuascy vhodné pro další výzkum v léčbě deprese.

Loni získala hydrogeoložka Helena Vysoká podporu na výzkum Hranické propasti v Moravském krasu. Chce zdokumentovat vlastnosti vody ve velkých hloubkách a ověřila, zda Hranická propast není nejhlubší zatopenou propastí.

O podporu své vědecké expedice se může ucházet fyzická osoba s trvalým pobytem v ČR, starší 18 let. Letošní uzávěrka přihlášek je 30. září.

Vybraná výzkumná expedice může získat podporu až ve výši jednoho milionu korun. Mecenášem, který prostřednictvím Nadačního fondu Neuron tuto částku věnuje, je Václav Dejčmar, investor a spolumajitel společnosti RSJ.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist