https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/festival-na-podporu-utulku-v-usti-nad-labem-privita-radu-interpretu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Festival na podporu útulků v Ústí nad Labem přivítá řadu interpretů

9.6.2023 12:19 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK)
Foto | BRUNO EMMANUELLE / Unsplash
Benefiční festival na podporu útulků v Ústí nad Labem bude hostit české i zahraniční interprety. Na 22. ročníku vystoupí také ukrajinský písničkář a prostor dostanou místní kapely. Festival se koná v pátek a v sobotu u Labe v cyklokempu. ČTK o tom informovali pořadatelé. Z výtěžku organizátoři nakoupí krmení pro psy a kočky.
 

Festival za 21 let podpořil útulky celkovou částkou 700 000 korun. Letošní výtěžek si rozdělí útulek při zoologické zahradě v Ústí, Psí domov Řepnice na Litoměřicku a spolek Felisicat, který se v Ústí stará o venkovní a nemocné kočky.

Mezi největší taháky letos patří formace Gaia Mesiah. Stálice české klubové scény přiveze nové skladby z letošní desky Vlnobytí. Na pódiu vystoupí reggae kapela Švihadlo nebo alternativní Zuby Nehty. Po jedenácti letech se na festival vrací ústecká punková Houba, která stála u zrodu této akce. Opět zahraje hudební těleso Točílas. Ústecká premiéra čeká novou dream-popovou dívčí kapelu Meluzína, sobotní program zahájí teprve čtrnáctiletý bubeník Mayor Drummer.

Ze zahraničních hostů vystoupí hardrockoví Stumbling District z Berlína nebo slovenští pop-punkeři Pell-Mell 59. Útulek 2023 zahájí na Litoměřicku žijící ukrajinský písničkář Serhij Jakymčuk se spřízněnými muzikanty. "Dvě původně domluvené kapely musely nakonec hraní zrušit. Jedné plány zkřížilo těhotenství zpěvačky a druhou, která měla přiletět až z Izraele, zastavily logistické problémy ohledně koncertů v Evropě. Věříme ale, že náhrady jsme sehnali více než kvalitní, a to legendární teplické punkáče Do Řady! a progresivně-metalové Pražáky První hoře,”" uvedl za pořadatele Jiří Poživil.

Chybět nebudou stánkyylovým oblečením. Svou činno s občerstvením a stst představí zvířecí spolky Felisicat a AniDef, dále Knihovna Ústeckého kraje a LIFE České Středohoří. V kempu je možné i stanovat. Více informací najdou zájemci na webu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist