https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/fiat-chrysler-automobiles-investuje-700-milionu-eur-do-noveho-elektromobilu-modelu-500
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Fiat Chrysler Automobiles investuje 700 milionů eur do nového elektromobilu modelu 500

12.7.2019 00:06 (ČTK)
Italsko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) hodlá investovat 700 milionů eur (téměř 18 miliard Kč) do montážní linky na výrobu nové elektrické verze modelu 500. / Ilustrační foto
Italsko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) hodlá investovat 700 milionů eur (téměř 18 miliard Kč) do montážní linky na výrobu nové elektrické verze modelu 500. / Ilustrační foto
Italsko-americká automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) hodlá investovat 700 milionů eur (téměř 18 miliard Kč) do montážní linky na výrobu nové elektrické verze modelu 500. Uvedl to včera provozní ředitel pro Evropu, Blízký východ a Afriku Pietro Gorlier.
 

Firma včera ve svém historickém závodě Mirafiori v Turíně instalovala prvního robota budoucí montážní linky. Výrobu v ročním objemu 80.000 vozů má zahájit ve druhém čtvrtletí 2020. Objem výroby je možné dál rozšířit, uvedl Gorlier.

Montážní linka pro elektromobily Fiat 500 je součástí plánu FCA investovat v Itálii do roku 2021 pět miliard eur, informovala agentura Reuters.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist