https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/filadelfska-zoo-musela-usmrtit-nejstarsi-lvici-v-usa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Filadelfská zoo musela usmrtit nejstarší lvici v USA

31.12.2016 10:56 | FILADELFIE (ČTK)
Zoologická zahrada v americkém městě Filadelfie musela usmrtit africkou lvici, která byla patrně nejstarší v USA. Jak v pátek informovala agentura AP, u pětadvacetileté lvice Zendy se v poslední době značně snížila pohyblivost.
 

Představitelé zoo uvedli, že Zenda byla velmi oblíbeným zvířetem. Lvi se v zoologických zahradách obvykle dožívají kolem 17 let. Filadelfská zoo chová šest dalších lvů.

Zenda se narodila v johannesburgské zoo v Jihoafrické republice. Do Filadelfie dorazila o dva roky později společně se třemi dalšími lvy.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist