https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/filipinci-nasli-asi-rekordni-perlu-o-vaze-34-kilogramu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Filipínci našli asi rekordní perlu o váze 34 kilogramů

24.8.2016 17:02 | MANILA (ČTK)
Pokud se předpoklad filipínských úřadů potvrdí, porazí tato perla snadno dosavadní největší přírodní mořskou perlu, která váží "jen" 6,4 kilogramu. Ilustrační obrázek
Pokud se předpoklad filipínských úřadů potvrdí, porazí tato perla snadno dosavadní největší přírodní mořskou perlu, která váží "jen" 6,4 kilogramu. Ilustrační obrázek
Na Filipínách se našla obří přírodní mořská perla, která váží 34 kilogramů a podle tamních úřadů by mohla být největší svého druhu na světě. Uvedla to britská zpravodajská stanice BBC. Zda se jedná o rekordní přírodní perlu, ještě musí posoudit odborníci.
 

Perlu o šířce 61 centimetrů a délce 30 centimetrů našel již před desítkou let jeden rybář v oblasti, kde lastury v moři mohou vážit až 400 kilogramů. Neuvědomoval si ale hodnotu nálezu a perlu si ponechal jako ojedinělý talisman pro štěstí.

"Byli jsme ohromeni, když nám perlu přinesl," řekla podle úterní zprávy BBC představitelka filipínského ostrova Palawan Aileen Amuraová.

Pokud se předpoklad filipínských úřadů potvrdí, porazí tato perla snadno dosavadní největší přírodní mořskou perlu, která váží "jen" 6,4 kilogramu, dodala BBC.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist