https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/filipinske-urady-zadrzely-policistu-za-pasovani-vzacnych-zvirat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Filipínské úřady zadržely policistu za pašování vzácných zvířat

1.2.2016 12:48 | MANILA (ČTK)
Nártoun filipínský
Nártoun filipínský
Foto | dibaer / Flickr
Úřady na filipínském hlavním letišti zadržely letištního policistu, který se pokusil propašovat do letadla mířícího do Japonska 47 vzácných živočichů. Jak informovala agentura AFP, bylo mezi nimi 11 nártounů, 11 hadů, 11 varanů, a také agamy filipínské, výři velcí a otisové z rodu puštíků.
 

Všichni nalezení živočichové byli v polystyrenových bedničkách označených jako "vodní rostliny". Letištní bezpečnostní úřady zadržely policistu na základě upozornění, které dostaly v lednu.

Od té doby letištní policisté svého kolegu sledovali, aby ho mohli dopadnout při činu. Podle úřadů zneužíval svého postavení a posílal kolegovi na letišti v Japonsku vzácné živočichy opakovaně.

Za porušení zákona o ochraně přírody mu hrozí až čtyři roky vězení. Jde o další skandál týkající se zaměstnanců bezpečnosti manilského mezinárodního letiště, který vyšel najevo.

Loni padla obvinění proti šesti členům letištní policie za to, že údajně dávali náboje do zavazadel nic netušících cestujících, a pak od nich vydírali úplatek za to, že je nezatknou.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist