https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/filmu-z-brnenskeho-ekofilmu-si-lide-budou-moci-uzit-i-jinde
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Filmu z brněnského Ekofilmu si lidé budou moci užít i jinde

27.10.2021 15:18 | BRNO (ČTK)
Hlavní cenu festivalu letos získal polský snímek Velryba z Lorina režiséra Macieje Cuskeho.
Hlavní cenu festivalu letos získal polský snímek Velryba z Lorina režiséra Macieje Cuskeho.
Zdroj | EKOFILM
Snímky promítané na letošním mezinárodním festivalu Ekofilm v Brně si lidé budou moci užít i v jiných městech. Počínaje dneškem začínají Ozvěny Ekofilmu, promítat se tak filmy budou i v sálech a na akcích po celé ČR, uvedl mluvčí festivalu Vratislav Vozník. Hlavní cenu festivalu letos získal polský snímek Velryba z Lorina režiséra Macieje Cuskeho.
 

K promítání snímků z festivalu stačí zaslat organizátorům akce seznam vybraných filmů, které by zájemci chtěli uvést na své nekomerční projekci. Podmínkou je jen projekci propagovat, pořádat pod názvem Ozvěny Ekofilmu a umožnit lidem účast na projekci bezplatně, tedy stejně, jako jsou filmy zdarma promítány na festivalu. Organizátoři festivalu kromě snímků nabízejí také záznamy úvodní besedy, virtuální realitu ze zeleného bydlení nebo krátký sestřih toho nejlepšího z letošního ročníku.

"Do kinosálů a na besedy zavítalo ve srovnání s předpandemickým ročníkem o něco méně lidí, o to živější, hlubší a delší byly diskuze, které po projekcích a úvodních slovech řečníků probíhaly. A pro všechny, kteří chtějí promítat na svých akcích, nabízíme všechny letošní soutěžní snímky pod hlavičkou Ozvěny Ekofilmu," uvedla produkční Pavlína Vidnerová z agentury Key promotion, která festival organizuje.

V pořadí 47. ročník festivalu, a to s podtitulem Adresa: Země, se v Brně konal v minulém týdnu. Finálová pětadvacítka snímků letos vzešla z 207 přihlášených filmů, kdy největší zastoupení mělo Německo s pěti filmy. Hlavní cenu získal polský snímek Velryba z Lorina režiséra Macieje Cuskeho. Film nabízí zamyšlení, kdo ve střetu dvou mizejících světů má právo zabíjet: lovící člověk nebo lovená velryba. Ocenění si odnesly i další čtyři snímky v různých kategoriích.

Loni získal hlavní cenu ruský snímek režisérů Dmitrije Špilenoka a Vladislava Grišina s názvem Losos nerka. Červená ryba. Zachycuje křehkou rovnováhu přírodních ekosystémů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist