https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/firma-miwa-v-praze-prezentuje-technologie-bezodpadove-ekonomiky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Firma MIWA v Praze prezentuje technologie bezodpadové ekonomiky

26.9.2018 00:20 (ČTK)
MIWA má za cíl ve spolupráci s dalšími technologickými společnostmi do budoucna vybudovat platformu pro předcházení vzniku odpadu.
MIWA má za cíl ve spolupráci s dalšími technologickými společnostmi do budoucna vybudovat platformu pro předcházení vzniku odpadu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | MIWA
V Praze na Petrském náměstí byl otevřen prostor Minimum Waste, který bude sloužit k ukázkám systému společnosti MIWA a dalších technologií tzv. cirkulární ekonomiky. MIWA má za cíl ve spolupráci s dalšími technologickými společnostmi do budoucna vybudovat platformu pro předcházení vzniku odpadu. Firma to včera sdělila v tiskové zprávě.
 

Cirkulární ekonomika vychází z toho, že odpad v podstatě neexistuje. Biologické i technické komponenty produktu jsou navrženy tak, aby mohly cirkulovat, aby je bylo možné rozložit na suroviny a znovu použít. Látky biologického původu nejsou toxické, a mohou být proto kompostovány. Syntetické látky jsou navrženy tak, aby mohly být užity znova při spotřebě minimálního množství energie.

Projekt společnosti MIWA, který loni vyhrál mezinárodní soutěž Innovation Prize, přináší nový systém distribuce a prodeje produktů založený na opakovaně použitelných kapslích a skladových a prodejních jednotkách v obchodech. Technologie zajišťuje bezodpadovou cestu zboží od výrobce do prodejen a umožňuje prodej a nákup zboží bez obalu.

V prostoru je v současnosti prezentována technologie firmy MIWA, na což chce společnost navázat dalšími ukázkami současných technologických inovací. Během následujících měsíců se bude rozvíjet program panelů, seminářů a dalších událostí k tématům prevence vzniku odpadu a odpovědného životního stylu.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist