https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/firma-ronal-dostala-pokutu-za-znecisteni-potoka-v-pardubicich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Firma Ronal dostala pokutu za znečištění potoka v Pardubicích

23.3.2017 09:15 | PARDUBICE (ČTK)
Znečišťující látky unikly do dešťové kanalizace z budovy, jejíž část funguje jako myčka vysokozdvižných vozíků na plynový pohon.
Znečišťující látky unikly do dešťové kanalizace z budovy, jejíž část funguje jako myčka vysokozdvižných vozíků na plynový pohon.
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila pokutu 150.000 korun společnosti Ronal CR, která vyrábí litá automobilová kola. Z provozovny v pardubické části Staré Čívice unikla začátkem srpna 2016 obráběcí emulze do blízkého Podolského potoka. Společnost tak porušila zákon na ochranu vod, uvedla v tiskové zprávě zástupkyně tiskové mluvčí inspekce Jana Jandová.
 

Znečišťující látky unikly do dešťové kanalizace z budovy, jejíž část funguje jako myčka vysokozdvižných vozíků na plynový pohon. Kromě mytí těchto vozíků, které má firma povoleno, tam zaměstnanci oplachovali i jiná zařízení, která byla znečištěna obráběcí emulzí.

"Šlo o zjevnou technologickou nekázeň pracovníků, kteří zde čistili různé věci zašpiněné touto emulzí. Podle provozního řádu to však v tomto mycím zařízení bylo zakázáno," uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové.

Úhyn ryb v důsledku znečištění Podolského potoka inspektoři nezaznamenali. Firma Ronal CR se proti pokutě neodvolala, rozhodnutí tak nabylo právní moci.
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist