https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/firma-sako-vymenila-ctvrtinu-vsech-popelnic-ve-meste-za-nove
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Brněnská firma SAKO vyměnila čtvrtinu všech popelnic ve městě za nové

24.11.2017 01:47 | BRNO (ČTK)
Městská brněnská společnost SAKO, která sváží a likviduje odpad, vyměnila během první poloviny listopadu čtvrtinu všech popelnic ve městě.
Městská brněnská společnost SAKO, která sváží a likviduje odpad, vyměnila během první poloviny listopadu čtvrtinu všech popelnic ve městě.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | SAKO
Městská brněnská společnost SAKO, která sváží a likviduje odpad, vyměnila během první poloviny listopadu čtvrtinu všech popelnic ve městě. Z 13.000 nových nádob také od listopadu sváží odpad vlastními silami poté, co subdodavatelské firmě skončila smlouva. Firma bez subdodavatele efektivněji využije své popelářské vozy a ušetří za provoz, uvedl bez detailů mluvčí společnosti Martin Drozd.
 

Podobný postup použila firma už na jaře, kdy končila subdodavatelská smlouva firmě na svoz vytříděného skla. SAKO je začalo svážet samo a z v ulicích vyměnilo za nové 800 starých kontejnerů.

Od jara vyváží sama odpad v dalších osmi městských částech. Nyní se změna dotkla například Žabovřesk, Komína, Medlánek, Ivanovic, Ponavy, Obřan či Soběšic.

Popelnice, kterých je v Brně 55.000, se zatím nepodařilo vyměnit tam, kde to znemožňují dlouhodobé stavební práce a jsou vyhrazená náhradní místa pro kontejnery. S výměnou se počítá v době, kdy budou ulice znovu průjezdné. Celkově se v Brně ročně vyveze zhruba 67.000 tun směsného odpadu, loni se k tomu vyvezlo 3750 tun skla, 8000 tun papíru a 2500 tun plastů.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist