https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/firma-tramon-dostala-pokutu-za-chybnou-rekultivaci-skladky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Firma Tramon dostala pokutu za chybnou rekultivaci skládky

10.9.2019 00:07 | LITOMYŠL (ČTK)
Společnost Tramon dostala od ČIŽP pokutu 100.000 korun za chyby při rekultivaci skládky inertních odpadů v Litomyšli. / Ilustrační foto
Společnost Tramon dostala od ČIŽP pokutu 100.000 korun za chyby při rekultivaci skládky inertních odpadů v Litomyšli. / Ilustrační foto
Foto | ČIŽP / Wikimedia Commons
Společnost Tramon dostala od České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pokutu 100.000 korun za chyby při rekultivaci skládky inertních odpadů v Litomyšli. Tuto činnost neměla povolenou krajským úřadem, uvedla včera v tiskové zprávě mluvčí inspekce Radka Nastoupilová. Podle zjištění ČIŽP firma dělala rekultivaci pouze na základě projektové dokumentace.
 

"Bez souhlasu k rekultivaci skládky firma od počátku roku 2015 do konce roku 2017 využila celkem 38.612 tun výkopové zeminy bez znalosti její kvality. Společnost nedisponovala žádnými výsledky analýz, dokladujícími kvalitu odpadní zeminy, a tedy její vhodnost k využití na rekultivaci skládky," uvedl Lukáš Trávníček, ředitel Oblastního inspektorátu Hradec Králové.

Firma Tramon se proti nynější pokutě neodvolávala. "Všechno jsme už uvedli do pořádku," řekl jednatel společnosti Šimon Vašátko.

Při stanovování výše pokuty inspektoři vyhodnotili jako přitěžující, že nešlo o první porušení zákona, kterého se společnost Tramon dopustila. V roce 2015 jí za nepravdivé hlášení o druzích, množství odpadů a způsobech nakládání s nimi uložili pokutu 20.000 korun, uvedla ČIŽP.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist