https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/firmy-pusobici-v-brne-pomohou-mestu-snizovat-emise
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Firmy působící v Brně pomohou městu snižovat emise

28.2.2020 00:14 | BRNO (ČTK)
Celkem 28 firem a institucí se připojí k vedení města Brna ve snaze snížit emise oxidu uhličitého do roku 2030 o 40 procent. / Ilustrační foto
Celkem 28 firem a institucí se připojí k vedení města Brna ve snaze snížit emise oxidu uhličitého do roku 2030 o 40 procent. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Celkem 28 firem a institucí se připojí k vedení města Brna ve snaze snížit emise oxidu uhličitého do roku 2030 o 40 procent. Podepsání společného memoranda včera na Festivalu architektury na brněnském výstavišti oznámili zástupci města i zapojených firem. Festival doprovází stavební veletrhy, které v Brně potrvají do soboty.
 

"Město už po zapojení do Paktu starostů a primátorů, kdy se ke snížení emisí zavázalo, nechalo vypracovat Akční plán udržitelné energetiky a klimatu. Jeho součástí je podrobná analýza všech možností a opatření, která přicházejí v úvahu," uvedl vedoucí odboru životního prostředí brněnského magistrátu Martin Vaněček. Největším problémem je podle něj spotřeba elektřiny.

Společné memorandum včera večer podepíšou jednak městské společnosti, jako jsou Teplárny Brno, odpadová SAKO Brno nebo Starez-sport, který spravuje městská sportoviště, ale také vysoké školy, developerské společnosti, obchodní dům IKEA a například i dva výrobci elektronových mikroskopů nebo kancelář ombudsmana.

"Vítáme možnost se k této aktivitě připojit, vize úřadu šetrného k lidem i přírodě je nám vlastní. Například nová přístavba naší budovy splňuje parametry pasivního domu, má zelenou střechu i fasádu, chováme včely," konstatoval vedoucí Kanceláře veřejného ochránce práv Pavel Pořízek. Kancelář podle něj minulý týden také zrušila veškeré nákupy balené vody a i její hosté budou pít vodu z kohoutku.

Memorandum o spolupráci podepíšou zástupci firem a institucí spolu s brněnskou primátorkou včera večer na brněnském výstavišti.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist