https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/fnm-rozdelil-transgas-na-dve-casti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

FNM rozdělil Transgas na dvě části

2.5.2001 15:48 | PRAHA (ČIA)
Založení akciové společnosti Transgas se základním kapitálem 36,5 miliardy korun stvrdili dnes podpisem zakladatelských dokumentů statutární zástupci Fondu národního majetku ČR (FNM). ČIA o tom informovala mluvčí FNM Jana Víšková.
 

Společnost, jejímž stoprocentním vlastníkem je právě FNM, vznikla rozštěpením státního podniku Transgas na dva subjekty, přičemž "státní" část na sebe převezme všechny závazky země vzniklé v předchozím období v souvislosti s výstavbou plynovodu Družba a akciová společnost bude privatizována spolu s distribučními plynárenskými firmami.

Akciová společnost Transgas fakticky vznikne až po zápisu společnosti do Obchodního rejstříku příslušným obchodním soudem. V pětičlenném představenstvu jsou Tomáš Tichý (Transgas), Milada Vlasáková (ministerstvo průmyslu a obchodu ), Petr Klimeš (Transgas), Josef Knap (ministerstvo financí ) a Zdenka Němcová (FNM).


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist