https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/francie-dron-spadl-v-arealu-jaderne-elektrarny-skody-pry-nejsou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Francie: Dron spadl v areálu jaderné elektrárny, škody prý nejsou

4.7.2018 00:12 (ČTK)
Aktivisté mezinárodní ekologické organizace Greenpeace navedli dálkově řízené letadélko na jadernou elektrárnu v jihovýchodní Francii, v jejímž areálu se nakonec dron (na obrázku) zřítil.
Aktivisté mezinárodní ekologické organizace Greenpeace navedli dálkově řízené letadélko na jadernou elektrárnu v jihovýchodní Francii, v jejímž areálu se nakonec dron (na obrázku) zřítil.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Aktivisté mezinárodní ekologické organizace Greenpeace navedli dálkově řízené letadélko na jadernou elektrárnu v jihovýchodní Francii, v jejímž areálu se nakonec dron zřítil. Greenpeace, která takto chtěla upozornit, že francouzská jaderná zařízení nejsou dostatečně bezpečnostně zajištěná, včera o akci zveřejnila videozáznam. Nejsou hlášeny výrazné škody.
 

Na záběrech je vidět jak stroj maskovaný jako figurína Supermana letí nad elektrárnou v Bugey, vzdálenou zhruba 30 kilometrů od města Lyon, a vráží do jedné z chladících věží. Dron se nakonec poblíž bazénu vyhořelého paliva.

Greenpeace na sebe upozorňuje bojem za jadernou bezpečnost dlouhodobě. Loni v říjnu v areálu jaderné elektrárny Cattenom na severozápadě Francie u německých hranic odpalovali její aktivisté ohňostroje. V únoru za to francouzský soud uložil převážně podmíněné tresty osmi lidem. Greenpeace kromě toho dostala pokutu 20.000 eur (přes půl milionu korun).reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist