https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/francouzska-policie-rozbila-sit-obchodniku-s-chranenymi-druhy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Francouzská policie rozbila síť obchodníků s chráněnými druhy

20.4.2024 18:43 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Síť obchodníků s chráněnými živočišnými druhy rozbila francouzská policie, která při zátahu zabavila mimo jiné i tarantule či tisícovku pavouků snovaček jedovatých známých jako černá vdova, informovala agentura AFP.
 

Během 14 prohlídek provedených v různých částech Francie bylo objeveno velké množství nelegálně držených chráněných druhů, někdy i v místech, kde "bydlí děti". Policie celkem našla 97 tarantulí, 1000 černých vdov s potenciálně smrtelným jedem, pět hroznýšů a čtyři krajty, 22 štírů, želvy a dvě jedovaté žáby.

Vyšetřovatelé zjistili, že čtyři lidé z Alsaska na východě Francie pravidelně jezdili do Francouzské Guyany - francouzského území v Jižní Americe - a dalších zemí, kde sháněli pavouky a plazy, které pak nelegálně prodávali ve Francii. Vydělali tak několik tisíc eur.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist