https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/frantiskovy-lazne-a-bozi-dar-tridi-nejvice-odpadu-v-kraji
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Františkovy Lázně a Boží Dar třídí nejvíce odpadu v kraji

21.9.2017 13:01 | PRAHA (ČTK)
Město Františkovy Lázně zvítězilo v soutěži Liga odpadů v třídění využitelných složek odpadu v Karlovarském kraji za rok 2016. Mezi obcemi do 1000 obyvatel vyhrál Boží Dar, který se na čelných místech soutěže umisťuje pravidelně. Kraj dnes rozdělil i ceny za třídění elektrodpadu.
 

Podle starosty Františkových Lázní Jana Kuchaře (nez.) se město snaží třídění pomáhat zejména tím, že zvyšuje počty kontejnerů na tříděný odpad, aby měli obyvatelé třídění co nejsnadnější. "Zavedli jsme i zdarma odpadový dvůr pro podnikatele, kteří odpad třídí. Snažíme se to propagovat a činit i osvětu mezi nejmladšími," řekl ČTK Kuchař.

Lázeňské město také zvažuje umístění podzemních kontejnerů na tříděný odpad, které by vyhovovaly vzhledu lázeňské centra lépe než tradiční plastové kontejnery.

Podle údajů společnosti Eko-kom lidé loni v Karlovarském kraji vytřídili 43,8 kilogramu skla, plastu a papíru na obyvatele. Před deseti lety to bylo 24,7 kilogramu. V rámci celé republiky je ale kraj na čtvrtém místě od konce. Nejvíce odpadu třídí obyvatelé Královéhradeckého kraje.

Ocenění si dnes odnesli i zástupci obcí a měst, které spolupracují se společností Asekol na třídění eletroodpadu. Mezi malými obcemi vyhrála Šemnice, mezi městy Jáchymov. V soutěži firmy Elektrowin, která rovněž vybírá použité elektrospotřebiče, vyhrály Tatrovice a Velká Hleďsebe.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist