https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/generalnim-inspektorem-cd-bude-zemanuv-poradce-zdenek-zak
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Generálním inspektorem ČD bude Zemanův poradce Zdeněk Žák

26.1.2001 16:20 | PRAHA (ČIA)
Na post generálního inspektora Českých drah (ČD) byl dnes správní radou drah vybrán poradce premiéra a bývalý ředitel odboru vnějších vztahů ČD Zdeněk Žák. Do nové funkce by měl nastoupit od února. Novinářům to na dnešní tiskové konferenci oznámil místopředseda správní rady Ivan Foltýn.
 

Užšího kola výběrového řízení na generálního inspektora ČD se zúčastnili čtyři kandidáti - Zdeněk Žák, Jiří Bohman z Nové Hutě, tajemník správní rady ČD František Čáslavský a Karel Kavalec z Českého vysokého učení technického. Žák ve funkci nahradí Květoslavu Kořínkovou, které správní rada v prosinci neprodloužila manažerskou smlouvu na letošní rok.

Žák se v nové funkci hodlá aktivně podílet na transformaci ČD na akciovou společnost a na kontrolu s tím souvisejících majetkových přesunů.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist