https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/greenpeace-pozaduje-propusteni-svych-aktivistu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Greenpeace požaduje propuštění svých aktivistů

25.3.1999 16:05 | PRAHA (EkoList)
Proti zatčení a zadržování svých tří kolegů v Japonsku protestovali ve středu 24. března před japonským velvyslanectvím v Praze členové české pobočky Greenpeace.
 

Tři aktivisté Greenpeace převlečení za vězně ve středu spolu se svými kolegy protestovali proti zadržení tří horolezců - členů Greenpeace - v Japonsku.

Foto: Jakub Kašpar/EkoList

Tři aktivisté Greenpeace, horolezci Kirsty Hamiltonová z Austrálie, Mark Watson z Nového Zélandu a Richard Person z Velké Británie, byli zatčeni již ve čtvrtek 18. března v japonském Tokiu, když na jednu z budov v centru města umístili transparent s nápisem "Hraj si bezpečně, ale bez PVC!" Doposud jim nebylo sděleno ani žádné konkrétní obvinění a případem se již začala zabývat i mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Amnesty International.

"Vězňové" přepilovávají mříž při manifestaci Greenpeace před japonským velvyslanectvím v Praze.

Foto: Jakub Kašpar/EkoList

Čeští aktivisté Greenpeace uspořádali protestní happening před budovou japonského velvyslanectví v Praze na Malé Straně. Tři aktivisté, převlečení za vězně, stáli připoutáni k mřížím pod transparentem s nápisem "Ban PVC, free Greenpeace!" (Zakažte PVC, propusťte Greenpeace). "Je nespravedlivé a absurdní, že aktivisté, kteří chtěli zabránit ohrožování zdraví malých dětí, byli zadrženi jako nějací zločinci," prohlásil ředitel české pobočky Greenpeace Jiří Tutter. Aktivistům se ovšem nepodařilo předat přinesenou předat protestní nótu přímo velvyslanci jak původně plánovali. Po téměř dvou hodinách vyjednávání s ochrankou budovy umožnili zaměstnanci ambasády vstup jednomu z manifestujících, který dopis předal jednomu z úředníků zastupitelského úřadu. Původně ostraha nechtěla vpustit nikoho ani za hlavní vchod budovy, přestože celá akce probíhala v oficiálních úředních hodinách.

Protestní akce proběhly a probíhají v těchto dnech také v Mexiku, USA, Německu, Itálii, Holandsku, Velké Británii, Belgii a dalších 12 zemích.


reklama

 
Jakub Kašpar

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist