https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/greenpeace-vlada-nesmi-zavirat-oci-pred-fakty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Greenpeace: Vláda nesmí zavírat oči před fakty

19.3.1999 12:15 | PRAHA (EkoList)
Tři opice, zakrývající si oči, měly dnes varovat ministra průmyslu a obchodu Miroslava Grégra (ČSSD) a vládu před podceňováním faktů ze zprávy expertní komise pro posouzení dostavby JETE. Dnešní happening ekologické organizace Greenpeace měla být první viditelnou akcí, vyzývající k diskusi o dalším osudu jaderné elektrárny Temelín (JETE). V příštích týdnech má o něm jednat vláda.
 

Aktivisté české pobočky Greenpeace dnes před budovou Ministerstva průmyslu a obchodu v Praze rozvinuli transparent, jímž nabádali vládu, aby při svém rozhodování nezavírala oči před fakty, které obsahuje zpráva expertního týmu pro posouzení dostavby JETE. "Je to vůbec poprvé v historii stavby, kdy má vláda k dispozici nezfalšovaná fakta o Temelínu," prohlásil mluvčí Greenpeace Václav Vašků. Podle ekologických iniciativ zpráva expertního týmu hovoří jasně v neprospěch dostavby elektrárny.

Vláda bude jednat o Temelínu v příštím týdnu. Podle premiéra Miloše Zemana (ČSSD) by měla vláda o dokončení či nedokončení JETE do konce března.

opice

Tři opice, zakrývající si oči, měly dnes varovat ministra průmyslu Grégra před podceňováním faktů ze zprávy expertního týmu pro posouzení dostavby JETE.

Foto: Jakub Kašpar/EkoList


reklama

 
Jakub Kašpar

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist