https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/gumarny-avon-rudnik-dostaly-pokutu-za-znecisteni-ricky-cista
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Gumárny Avon Rudník dostaly pokutu za znečištění říčky Čistá

29.8.2018 00:11 | RUDNÍK (ČTK)
Voda v říčce Čistá znečištěná odpadními vodami ze společnosti AVON AUTOMOTIVE.
Voda v říčce Čistá znečištěná odpadními vodami ze společnosti AVON AUTOMOTIVE.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ČIŽP
Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) udělila gumárenské společnosti Avon Automotive z Rudníku na Trutnovsku pokutu 200.000 korun za to, že do říčky Čistá vypouštěla nedostatečně vyčištěné odpadní vody. Firma se proti pokutě neodvolala, a sankce tak nabyla právní moci. Úhyn ryb ani jiných živočichů v říčce inspekce nezaznamenala. Minulý týden to sdělila inspekce.
 

"Kontrolu jsme provedli na základě podnětu v květnu 2018 a zjistili, že z čistírny odpadních vod v areálu závodu vytékají vizuálně značně znečištěné odpadní vody," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Hradci Králové Lukáš Trávníček. Rozbory potvrdily, že firma překračovala emisní limity stanovené vodoprávním úřadem. "V ukazateli biologické spotřeby kyslíku byly povolené hodnoty překročeny více než dvacetinásobně, v hodnotách chemické spotřeby kyslíku a nerozpuštěných látek více než pětinásobně," uvedl Trávníček.

Gumárny Avon Automotive patří do francouzské skupiny MGI Coutier a v Rudníku vyrábějí především různé gumové hadice pro automobily. Loni firma zvýšila tržby o 6,5 procenta na dosud nejvyšších 1,35 miliardy korun. Zisk společnosti loni klesl na 86 milionů korun z předloňských 124 milionů korun.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist