https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-dostali-pozar-lesa-na-28-ha-u-zelezneho-brodu-pod-kontrolu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči dostali požár lesa na 28 ha u Železného Brodu pod kontrolu Video

7.4.2020 00:18 | ŽELEZNÝ BROD (ČTK)
Požár po pálení klestí v Horské Kamenici byl hasičům nahlášen v pondělí ve 14:47, kvůli silnému větru se velmi rychle rozšířil na plochu o rozloze 700 x 400 metrů.
Požár po pálení klestí v Horské Kamenici byl hasičům nahlášen v pondělí ve 14:47, kvůli silnému větru se velmi rychle rozšířil na plochu o rozloze 700 x 400 metrů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Hasiči v noci dostali pod kontrolu rozsáhlý požár lesa v náročném terénu u Železného Brodu na Jablonecku. Hořelo na 28 hektarech. Hasiči předpokládají, že dnes se požár podaří zlikvidovat. Řekla to krajská mluvčí hasičů Lucie Hložková.
 

Požár po pálení klestí v Horské Kamenici byl hasičům nahlášen v pondělí ve 14:47, kvůli silnému větru se velmi rychle rozšířil na plochu o rozloze 700 x 400 metrů. Postupně se do hašení zapojilo 32 hasičských jednotek. Vyhlášen byl čtvrtý, mimořádný, stupeň poplachu. Hasiči kvůli silnému zakouření zasahovali v dýchacích přístrojích. S likvidací požáru pomáhal i vrtulník a letadlo.

"Šíření požáru se podařilo zamezit kolem 21:15, na noc jsme zásah přerušili a zůstaly tam čtyři jednotky na kontrolu," uvedla Hložková. Hašení podle ní obnovili dnes po 8:00. "Bude se hasit na čtyřech úsecích," dodala Hložková.

V Libereckém kraji v posledních dnech výrazně přibylo požárů luk, trávy či lesa. Spojené jsou často s vypalováním trávy nebo klestí. Hasiči nabádají ke zvýšené opatrnosti. Šíření požárů napomáhá suché počasí a v pondělí, kdy vyjeli k 18 požárům, i vítr.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist