https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-likvidovali-pozar-lesa-na-kutnohorsku-zasah-komplikoval-vitr
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči likvidovali požár lesa na Kutnohorsku, zásah komplikoval vítr

6.4.2021 11:01 | NESMĚŘICE (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Hasiči v pondělí odpoledne likvidovali požár lesa u Nesměřic na Kutnohorsku. Hořelo na ploše tři čtvrtě hektaru, zásah komplikoval silný vítr a špatně přístupný terén. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř možných, řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová.
 

Událost byla hlášena před 15:00, hasiči dostali plameny pod kontrolu zhruba po hodině a čtvrt. Požár zcela uhasili po další hodině. "Šlo o rozhořené staré pálení po lesní těžbě, byl tam těžký přístup a zásah dost výrazným způsobem komplikoval silný vítr, který foukal," uvedla mluvčí.

Silný vítr dnes hasiče zaměstnal i na dalších místech regionu, celkově zaznamenali dvě desítky výjezdů k popadaným stromům.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist