https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-na-sumpersku-likvidovali-po-nehode-unik-formaldehydu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči na Šumpersku likvidovali po nehodě únik formaldehydu

20.7.2017 03:00 | ŠUMPERK (ČTK)
Hasiči na Šumpersku zasahovali během včerejška při úniku formaldehydu po nehodě dodávky za obcí Vlaské. Nebezpečná látka vytekla do příkopu po pádu tisícilitrového barelu. Hasiči na místě zasahovali v chemických oblecích. Podle jejich mluvčího Zdeňka Hošáka uniklé množství bezprostředně okolí neohrožovalo.
 

Na místě včera zasahovaly tři jednotky od 10:00 do 17:00. Na místo vyrazil mimo jiné i speciál na likvidaci chemických nebezpečných látek. Hasiči po svém příjezdu zabránili dalšímu úniku nebezpečné látky a již uniklou část zlikvidovali pomocí sorbentu," uvedl mluvčí hasičů.

Hasiči poté formaldehyd přečerpali do nádrže náhradního vozidla.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist