https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-ukoncili-po-24-hodinach-zasah-u-pozaru-tridirny-odpadu-na-pribramsku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči ukončili po 24 hodinách zásah u požáru třídírny odpadů na Příbramsku

26.8.2023 19:59 | DOLNÍ HBITY (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | rostislavkral / Depositphotos
Hasiči dnes v 17:40 zhruba po 24 hodinách ukončili zásah u rozsáhlého požáru třídírny odpadů v Dolních Hbitech na Příbramsku, který vypukl v pátek v podvečer. Zhruba na šest hodin platil v noci na dnešek nejvyšší stupeň zásahu. Od dnešního rána hasiči s pomocí speciální techniky rozhrabávali a dohašovali spečené plasty, požářiště prolévali vodou. Z místa se vrací zpět na základny, uvedli hasiči na sociální síti X (dříve twitter).
 

Škoda podle policie činí předběžně 20 milionů korun. Při vyšetřování příčiny zatím pracuje se všemi verzemi, tedy cizího zavinění, nedbalosti i technické závady.

"Na požářišti jsme přesunuli 1400 tun materiálu. Vše zkontrolováno a prolito vodou. Balíme materiál a vracíme se na základnu. Likvidace požáru 17:40," uvedli hasiči.

V areálu třídírny na kraji obce byla podle starosty obce Jana Michálka (nezávislý) také hala. "Shořela i poměrně velká hala, kde byla například třídicí linka a lisovací stroje," uvedl na dotaz ČTK starosta.

Požár byl ohlášen v pátek po 17:00. Kolem 18:20 vyhlásili hasiči vzhledem k rozsahu požáru a počtu zasahujících jednotek zvláštní, nejvyšší stupeň požárního poplachu. S ohněm bojovalo zhruba 140 hasičů, nasazen byl i policejní vrtulník, který shazoval bambivaky s vodou. Kolem 00:30 snížili hasiči stupeň na třetí a vzápětí na druhý, po dvou hodinách vyhlásili nejnižší stupeň a dohašovali skrytá ohniska.

Na místo byla v pátek preventivně kvůli velké teplotě u zásahu povolána záchranná služba. Dva hasiči vyhledali kvůli menším zraněním nebo přehřátí lékařské ošetření. Chemická laboratoř, která kontrolovala v obci a okolí zvýšené koncentrace škodlivých látek, nic nenaměřila.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist