https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-v-kralovehradeckem-kraji-dnes-zasahovali-u-nekolika-pozaru-v-prirode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči v Královéhradeckém kraji dnes zasahovali u několika požárů v přírodě

1.5.2024 18:51 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Fir0002 / Wikimedia Commons
Hasiči v Královéhradeckém kraji dnes zasahovali u několika požárů v lesních porostech. Problémy působí především silný vítr a sucho, uvedli. Například u Hořic na Jičínsku hořela hrabanka, hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Zákaz rozdělávání ohňů v přírodě v kraji zatím vyhlášen nebyl. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal pro většinu ČR výstrahu před nebezpečím vzniku požárů.
 

"Zasažená plocha je odhadem 50 krát 40 metrů. Aktuálně je požár lokalizován a neměl by se dál šířit. Na likvidaci požáru je nasazeno celkem šest vodních proudů," uvedla odpoledne k požáru u Hořic mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Také na Náchodsku nad Zbečníkem u Hronova zasahovali hasiči u požáru lesního porostu. "V místě probíhalo před několika dny pálení, vlivem větru se ohniště opět rozdmýchalo. Zasažená plocha byla asi deset krát deset metrů. Událost je beze škody," napsali na sociální síť X hasiči.

V souvislosti s pálením čarodějnických ohňů v úterý 30. dubna hasiči v Královéhradeckém kraji více výjezdů neměli. Zaznamenali nadprůměrný počet výjezdů, celkem 54 událostí, proti tomu loni zasahovaly jednotky požární ochrany v tento den u 18 událostí. Nárůst počtu událostí je u požárů a také nahlášených ohňů, které se nakonec nepotvrdily. Ani jeden z požárů neměl prokazatelnou souvislost s pálením "čarodějnic", uvedli hasiči.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist