https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-v-pardubickem-kraji-eviduji-behem-cervna-jiz-19-pozaru-v-prirode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči v Pardubickém kraji evidují během června již 19 požárů v přírodě

21.6.2021 19:14 | PARDUBICE (ČTK)
Hasiči v Pardubickém kraji evidují během června již 19 požárů v přírodním prostředí. Od pátku do neděle museli likvidovat čtyři. Příčinou byla nedbalost, není ale vyloučeno ani žhářství, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.
 

V Semíně na Pardubicku v pátek hořel mladý borovicový les o rozloze zhruba 200 krát 300 metrů. "Požár se nejvíce jeví jako úmyslné založení," uvedla Horáková.

Hasiči jeli o víkendu také k požáru v Lohenicích, který měl tři doutnající ohniska. Způsobila jej špatně uhašená ohniště. V neděli vyjížděli k hašení skládky odpadu v Malé Čeperce na Pardubicku, kde se od hořící štěpky požár rozšířil na odpad. Stanoveny jsou dvě vyšetřovací verze, úmysl neznámého člověka nebo nedbalost při kouření.

Při zásazích komplikují hasičům práci vysoké teploty. Při likvidaci požáru musí mít na sobě zásahový oblek, přilbu a mnohdy i dýchací přístroj. Horáková upozornila na to, že při současném teplém a suchém počasí je lepší v lese, v přírodě nebo na volném prostranství oheň vůbec nerozdělávat. Škody od počátku června už přesáhly 360 000 korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist