https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-vcera-museli-k-asi-80-pozarum-v-prirode-kvuli-vetru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči včera museli k asi 80 požárům v přírodě, kvůli větru

7.4.2020 00:11 | JIHLAVA (ČTK)
Na Vysočině hořelo v lesích i na polích. / Ilustrační foto
Na Vysočině hořelo v lesích i na polích. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Hasiči na Vysočině museli od včerejšího rána vyjet asi k 80 požárům. Vlivem silného větru se po víkendovém pálení rozhořela špatně uhašená ohniště. Nejvíc zasažený je okres Pelhřimov, řekla mluvčí hasičů Petra Musilová. Kraj Vysočina v reakci na počet požárů a sucho včera do odvolání zakázal pálení klestí.
 

"Na základě skokového navýšení hlášených požárů lesních porostů a luk požádal ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Jiří Němec hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka o přijetí okamžitých omezujících opatření na území celého Kraje Vysočina," uvedla mluvčí kraje Jitka Svatošová. Zákaz se vztahuje i na používání pyrotechniky nebo jízdu motorových vozidel ve volné přírodě mimo silnice.

Na Vysočině hořelo v lesích i na polích. Už po 5:00 včera museli hasiči vyjíždět k dohašení ohniště po pálení klestí v Pozďatíně na Třebíčsku. Na Pelhřimovsku hořelo od včerejšího rána na více než 20 místech. Hasiči zasahovali i u obcí Čejov, Ústrašín, Vokov nebo Vyskytná. Podle Musilové se zatím všechny požáry v kraji obešly bez zranění.

Podle meteorologů mohl včera vítr ve vyšších polohách Vysočina přesahovat rychlost 70 kilometrů v hodině, dnes by se podle předpovědi měla jeho rychlost snížit a nárazy by měly mít asi padesátikilometrovou rychlost.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist