https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-zachranili-dravce-ktery-v-lese-uvizl-v-korune-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči zachránili dravce, který v lese uvízl v koruně stromu

8.9.2020 01:43 | ZLÍN (ČTK)
"Muž, který sbíral houby, uviděl uvízlého dravce na stromě a kontaktoval záchrannou stanici. Hasiči s pracovníkem stanice dravce našli a zjistili, že se mu zamotaly řemínky na pařátech do větve," uvedl Žemlička. Ilustrační obrázek
"Muž, který sbíral houby, uviděl uvízlého dravce na stromě a kontaktoval záchrannou stanici. Hasiči s pracovníkem stanice dravce našli a zjistili, že se mu zamotaly řemínky na pařátech do větve," uvedl Žemlička. Ilustrační obrázek
Licence | Volné dílo (public domain)
Zdroj | pxhere
Dravého ptáka uvízlého v koruně stromu zachránili o víkendu v lese u obce Hutisko-Solatec na Vsetínsku hasiči, které na místo přivolal houbař. Dravec byl poté předán pracovníkovi Záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Bartošovicích. ČTK to řekl mluvčí hasičů Roman Žemlička.
 

"Muž, který sbíral houby, uviděl uvízlého dravce na stromě a kontaktoval záchrannou stanici. Hasiči s pracovníkem stanice dravce našli a zjistili, že se mu zamotaly řemínky na pařátech do větve," uvedl Žemlička.

Hasiči do lesa přinesli nastavovací žebřík a zahájili záchrannou akci. "Na větev, na které dravec seděl, bylo uvázáno lano a větev byla odříznuta a spuštěna k pracovníkovi záchranné stanice. Ten dravce odchytil přímo do připravené krabice," dodal Žemlička.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist