https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-zasahuji-u-rozsahleho-lesniho-pozaru-na-bruntalsku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči zasahují u rozsáhlého lesního požáru na Bruntálsku

14.3.2022 18:50 | BŘIDLIČNÁ (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Hasiči zasahují u rozsáhlého požáru lesa u Břidličné na Bruntálsku. Požár už se jim podařilo lokalizovat, nyní ho dohašují. Na místě zasahovalo 18 hasičských jednotek, tedy několik desítek hasičů, některé už se ale vracejí na základny. ČTK to řekl po 18:30 mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.
 

Požár vypukl okolo 15:00, lokalizovat se jej hasičům podařilo krátce po 17:00. Hořela plocha o rozměrech přibližně 800krát 1000 metrů. Hořel pravděpodobně prostor po kácení, drť, hrabanka a meze. Bližší informace, ani příčiny požáru a výše škody zatím nejsou známy.

U požáru zasahovaly dvě profesionální hasičské jednotky a 16 dobrovolných. "Teď probíhá dohašování. Některé jednotky už se vracejí na základnu," řekl Popp.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist