https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hasici-zlikvidovali-pozar-ve-spatne-dostupnem-terenu-u-jetrichovic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hasiči zlikvidovali požár ve špatně dostupném terénu u Jetřichovic

28.9.2023 14:15 | JETŘICHOVICE (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Huhulenik / Wikimeda Commons
Hasiči dnes před polednem zlikvidovali požár ve velmi špatně dostupném terénu v národním parku České Švýcarsko u Jetřichovic na Děčínsku. Během hašení se vystřídaly desítky hasičů, zasahoval také vrtulník s hasicím vakem, řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.
 

Požár se v lese na skále rozhořel ve středu odpoledne. Požární jednotky se k ohnisku dostávaly pouze pěšky. O to byl zásah podle mluvčího náročnější. Oheň zasáhl plochu o velikosti 50 krát 50 metrů. Podle mluvčího národního parku Tomáše Salova ohlásila požár obyvatelka obce Vysoká Lípa, informaci tak ihned dostala správa parku, která poslala hasičům GPS souřadnice.

Lokalita, kde se oheň rozhořel, je vzdušnou čarou vzdálena asi pět kilometrů od místa, kde hořelo loni v létě. Tehdy se oheň rozšířil také ve špatně dostupném terénu. Byl to dosud nejrozsáhlejší lesní požár v ČR. Zasáhl přes 1000 hektarů. Jeho likvidace byla velmi náročná. Vystřídalo se u ní 6000 hasičů. Kvůli požáru policie obvinila muže z obecného ohrožení a poškození cizí věci.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist