https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hejnu-kosatek-ktere-uveznil-led-u-brehu-japonska-se-podarilo-uniknout
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hejnu kosatek, které uvěznil led u břehů Japonska, se podařilo uniknout

7.2.2024 16:17 (ČTK)
Kosatka Ulises v zábavním parku One Ocean.
Kosatka Ulises v zábavním parku One Ocean.
Foto | symtrnrl / Flickr
Hejno kosatek, které před několika dny uvěznily ledové kry u pobřeží Japonska, se zřejmě úspěšně dostalo na volné moře. Informovali o tom dnes oficiální činitelé, které citoval zpravodajský server BBC News.
 

Hejno kosatek dravých zahlédl japonský rybář začátkem tohoto týdne téměř kilometr daleko od ostrova Hokkaidó. Záběry z dronu, které odvysílala japonská televize, ukázaly kosatky natěsnané blízko u sebe, jak vystrkují hlavy z vody, aby se nadechly.

Situaci odjeli na místo sledovat oficiální činitelé a japonská veřejnost volala po urychlené akci na záchranu kosatek; jedna ze skupin na ochranu životního prostředí dokonce zaslala japonské vládě petici, aby poslala na pomoc uvězněným kosatkám ledoborec.

Dnes ale činitelé oznámili, že se podle jejich poslední monitorovací výpravy zdá, že se kosatkám podařilo dostat ze stísněného prostoru pryč. "Věříme, že se jim podařilo bezpečně uniknout," řekl místní představitel pobřežního města Rausu. Kosatkám se podle něj mohlo podařit proplavat mezerami mezi ledovými krami.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist