https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hledat-potravu-se-vydalo-do-rumunskeho-mesta-busteni-11-medvedu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hledat potravu se vydalo do rumunského města Bušteni 11 medvědů

8.11.2017 12:51 | PRAHA (ČTK)
Hledat potravu se v úterý večer vydali do středorumunského městečka Bušteni medvědi. Pro obyvatele tohoto místa sevřeného karpatskými horami to není událost příliš vzácná, tentokrát však výjimečná byla, protože ulicemi bloumalo huňatých šelem jedenáct.
Hledat potravu se v úterý večer vydali do středorumunského městečka Bušteni medvědi. Pro obyvatele tohoto místa sevřeného karpatskými horami to není událost příliš vzácná, tentokrát však výjimečná byla, protože ulicemi bloumalo huňatých šelem jedenáct.
Foto | davic / Flickr
Hledat potravu se v úterý večer vydali do středorumunského městečka Bušteni medvědi. Pro obyvatele tohoto místa sevřeného karpatskými horami to není událost příliš vzácná, tentokrát však výjimečná byla, protože ulicemi bloumalo huňatých šelem jedenáct. Podle agentury AFP o tom dnes informovala místní policie.
 

"Čtyři dospělí medvědi, z nichž tři doprovázela dvě nebo tři medvíďata, procházeli městem a prohledávali popelnice s odpadky u několika domů," sdělil Paul Sasu, náčelník nevelkého Bušteni, které má kolem devíti tisíc obyvatel.

Podle Sasua tyto šelmy sestupují do města stále častěji. Vždy se chopí nějakých zbytků jídla a pak se s nimi vrátí do přilehlých lesů. "Každý večer držíme hlídky a snažíme se je zahnat rámusem pomocí sirén a píšťalek," uvedl policejní náčelník.

Podobné zážitky mají i v jiných městech. V úterý ráno byl například medvěd se třemi mláďaty viděn v blízkosti supermarketu Carrefour v Brašově, který leží asi 25 kilometrů severně od Bušteni.

V červnu úřady uzavřely přístup k "Drákulovu hradu" Poenari poté, co se množily informace, že se turisté pravidelně setkávají s dospělým medvědem provázeným třemi medvíďaty. Někdy tato setkání provázely útoky a nedávno muselo být kvůli vážným poraněním hospitalizováno několik lidí.

Vzhledem ke stále častějším útokům a škodám, jež mají na svědomí divoká zvířata, vydalo v září ministerstvo životního prostředí povolení k odstřelu nebo přemístění 140 medvědů a 97 vlků. Rozhodnutí padlo navzdory kritice ochránců životního prostředí.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist