https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hodoninska-zoo-po-tornadu-znovu-otevre-v-sobotu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hodonínská zoo po tornádu znovu otevře v sobotu

29.7.2021 00:10 | HODONÍN (ČTK)
Hodonínská zoo po tornádu znovu otevře v sobotu. Z technických důvodů zůstanou uzavřeny pavilony ptactva a akvárií, nepřístupné bude také dětské hřiště poblíž pokladen, uvedla Šárka Krakovská. Zoo byla k otevření připravená už dříve, příjezdové cesty i parkoviště jsou ale zaskládané dřevem z okolních poničených lesů.
 

Krakovská uvedla, že návštěvníci se mohou těšit na řadu mláďat, která se v době uzavření zoo narodila či vylíhla. Návštěvníci je tak dosud nemohli vidět. "Za všechny jmenujme zebru Chapmanovu, gibona lar nebo prvoodchov arassariů hnědouchých," uvedla Krakovská.

Tornádo lokalitu u Hodonína poničilo poslední červnový čtvrtek, nevyhnulo se ani zoologické zahradě. Poničilo ohrady, ploty, v zahradě popadaly stromy. Zničen byl psí útulek. Podle ředitele zoo Martina Kruga bylo zařízení k otevření připraveno už dříve, nedostali by se do něj ale návštěvníci. Cesty a parkoviště jsou místy zaskládané dřevem z poničených lesů, musí se nejdříve odvozit.

Hodonínská zahrada patří v Unii českých a slovenských zoo k těm nejmenším. Hlavním lákadlem jsou smetanově zbarvení lvi a jejich lvíčata. Finančně ji lze podpořit zasláním peněz na transparentní účet 1122122/0100, kdy variabilní symbol 6666 je pro pomoc zoo a 4444 pro pomoc útulku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist