https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/horni-jeleni-do-leta-obnovi-vodni-plochu-zavreneho-koupaliste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Horní Jelení do léta obnoví vodní plochu zavřeného koupaliště

28.3.2017 10:40 | HORNÍ JELENÍ (ČTK)
Nejdřív do týdne, nejpozději do konce května si vybraná stavební firma převezme staveniště, za dva měsíce poté má mít práce za necelé 3,4 milionu korun hotové. Dva miliony korun dostalo město dotaci od ministerstva zemědělství. / ilustrační foto
Nejdřív do týdne, nejpozději do konce května si vybraná stavební firma převezme staveniště, za dva měsíce poté má mít práce za necelé 3,4 milionu korun hotové. Dva miliony korun dostalo město dotaci od ministerstva zemědělství. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zchátralý areál přírodního koupaliště v Horním Jelení na Pardubicku město postupně opraví. Do letošního léta obnoví vodní plochu. Koupaliště je mimo provoz asi 20 let. ČTK to řekl starosta Petr Tupec (ODS).
 

"Priority města byly v minulosti směřovány jinam, převážně do kanalizace, rozšíření území pro výstavbu, rekonstrukce základní školy nebo obnovy místních komunikací. Přírodní areál byl upozaďován," řekl Tupec.

Nejdřív do týdne, nejpozději do konce května si vybraná stavební firma převezme staveniště, za dva měsíce poté má mít práce za necelé 3,4 milionu korun hotové. Dva miliony korun dostalo město dotaci od ministerstva zemědělství. Vodní plochu firma odbahní, hrázi utěsní jílem, odstraní všechny rozpadlé betonové prvky včetně skokanských můstků.

"Betonová mola přijdou rozdrtit, hráze se osadí lomovým kamenem s pozvolným vstupem do vody, bude tam nový bezpečnostní přeliv, vytvoří se litoriální pásmo, kde se sází orobinec, rákos, lekníny a jiné vodní rostliny, které urychlují proces čištění vody," řekl Tupec.

Areál Dolní rybník o rozloze tři hektary vznikl v 60. letech. Je asi deset minut chůze z centra města. Původně rybník sloužil jako náhon pro mlýn. Každoročně se tam koná hudební tábor a festival trampských písní.

V druhé etapě město připravuje ze svého rozpočtu výstavbu obslužné komunikace, terénní úpravy areálu, odstranění náletových dřevin a výsadbu keřů a stromů. Uskuteční to nejdřív v příštím roce. V dalších etapách by mohlo v areálu s pomocí dotací vzniknout sportoviště a amfiteátr.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist