https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/horolezci-maji-v-ceskem-svycarsku-vyjimku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Horolezci mají v Českém Švýcarsku výjimku

18.1.2018 12:18 | KRÁSNÁ LÍPA (ČTK)
Lezci sem mohou celoročně. Ilustrační snímek
Lezci sem mohou celoročně. Ilustrační snímek
Horolezci mohou využívat dvě části labského kaňonu celoročně a další dvě v druhé půli roku, povolila to Správa národního parku České Švýcarsko. Lezci musí dodržovat stanovená pravidla.
 

Český horolezecký svaz podal žádost o výjimku ze zákazu vstupovat mimo vyznačené cesty a ze zákazu provozovat horolezectví v Národní přírodní rezervaci Kaňon Labe. "Nově stanovená pravidla považujeme za rozumný kompromis mezi ochranou přírody a horolezeckou činností, která má v naší oblasti více než staletou tradici," uvedl ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko Pavel Benda.

Nová pravidla budou platit do 31. prosince 2020. Před uplynutím termínu správa parku společně s horolezeckým svazem lezeckou činnost vyhodnotí a podle výsledků se rozhodne, jak to bude s horolezectvím v Českém Švýcarsku v budoucnosti.

Kromě vymezení objektů a času pro lezeckou činnost výjimka ze zákona obsahuje také konkrétní pravidla a zásady chování při lezení.

Národní přírodní rezervace Kaňon Labe byla vyhlášena v roce 2010 v pravé části labského kaňonu. Platí v ní obdobná pravidla jako v klidovém území národního parku.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist