https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/hyundai-planuje-vybudovat-novou-tovarnu-na-vyrobu-elektromobilu-v-usa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hyundai plánuje vybudovat novou továrnu na výrobu elektromobilů v USA

17.5.2022 00:01 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Jihokorejská automobilka Hyundai Motor plánuje vybudovat novou továrnu na výrobu elektromobilů ve Spojených státech. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené s plány podniku. Automobilka podle nich jedná o umístění nového závodu s představiteli amerického státu Georgia. Firma potvrdila, že novou továrnu na výrobu elektromobilů v USA chystá, neposkytla k tomu ale žádné další podrobnosti. Hyundai vyrábí automobily také v České republice.
 

"Jsme velmi rádi, že už brzy oznámíme plán na novou továrnu na elektromobily ve Spojených státech. V této fázi ale nemůžeme poskytnout žádné další podrobnosti," sdělila automobilka agentuře Reuters v reakci na dotaz ohledně investičních plánů firmy.

Podle zdrojů se Hyundai nachází v pokročilé fázi rozhovorů s představiteli státu Georgia. Zatím však nejsou k dispozici informace o nákladech na vybudování továrny ani o předpokládaném počtu zaměstnanců.

Společnost Hyundai už v dubnu oznámila, že se rozhodla zahájit produkci elektromobilů ve Spojených státech, a to ve stávajícím závodě ve státě Alabama. Alabamská továrna, která stojí ve městě Montgomery, investuje 300 milionů dolarů (zhruba sedm miliard Kč) do výroby elektrické verze modelu Genesis GV70 a hybridní verze modelu Santa Fe.

Začátkem února Hyundai oznámil, že plánuje do roku 2030 do elektromobilů investovat 19,4 bilionu wonů (zhruba 360 miliard Kč). Cílem automobilky je do roku 2030 dosáhnout podílu na globálním trhu s elektromobily kolem sedmi procent.

Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se svou sesterskou firmou Kia Motors tvoří jednoho z deseti největších výrobců automobilů na světě. Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku, zatímco Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních aut u Žiliny na Slovensku.

Nošovická továrna Hyundai Motor Manufacturing Czech (HMMC) loni zvýšila výrobu o 15 procent na 275.000 vozů, včetně elektromobilů Kona Electric. Továrna v Nošovicích je jediným výrobním závodem Hyundai v Evropské unii.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist