https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/i-o-vanocnich-svatcich-se-prazska-zoo-otevre-navstevnikum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

I o vánočních svátcích se pražská zoo otevře návštěvníkům

25.12.2016 09:20 | PRAHA (ČTK)
Komentovaná krmení zvířat nebo populární cvičení lachtanů připravila na Štědrý den pražská zoologická zahrada. V poledne na návštěvníky čekal i vánoční překvapení se zlatým prasátkem a polární liškou. Podobné speciální akce chystá zoo také na další dva sváteční dny.
 

Během dopoledne měli možnost návštěvníci zahrady vidět krmení hrabáčů, tučňáků či pelikánů. Po obědě dostali vánoční stromečky slůňata a jejich matky. Program uzavřel ve 14:00 krmení vyder severoamerických rybami.

Vánoční program má zahrada připravený i na další dva dny. V neděli se bude nadílka rozdávat například orangutanům. V ten samý den dostanou rybí zmrzlinu lední medvědi, nový krmný míč je přichystaný pro hrabáče.

Na Štěpána udělají chovatelé radost gorilí rodině krmným hlavolamem. Svou oblíbenou pochoutku dostane také skupina varanů komodských v pavilonu Indonéská džungle.

Jako dárek zvířatům mohou lidé k hlavnímu vchodu do zahrady přinést suché pečivo, čerstvé i sušené ovoce a zeleninu. Hravé orangutany potěší také stará prostěradla, povlečení nebo trička. Ta však musí být bez zipů, knoflíků či přívěsků, aby se zvířata neporanila.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist