https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/indicka-policie-demoluje-nelegalne-postavene-domy-s-pomoci-slonu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Indická policie s pomocí slonů demoluje nelegálně postavené domy

27.11.2017 20:52 | PRAHA (ČTK)
Indická policie demoluje s pomocí slonů domy, které byly bez povolení postaveny v chráněné lesní oblasti ve státě Ásám.
Indická policie demoluje s pomocí slonů domy, které byly bez povolení postaveny v chráněné lesní oblasti ve státě Ásám.
Foto | chem7 / Flickr.com
Indická policie demoluje s pomocí slonů domy, které byly bez povolení postaveny v chráněné lesní oblasti ve státě Ásám. Podle místních úřadů je oblast na severovýchodě Indie přirozeným prostředím slonů, kteří kvůli nezákonnému osidlování opouští region a vydávají se hledat potravu jinam. Policie tak plánuje strhnout zhruba 1000 bambusových a plechových chat, napsal britský list The Guardian.
 

O demolici staveb rozhodl indický soud, policie musí domy strhnout do čtvrtka. Místní obyvatelé proti rozhodnutí protestují a tvrdí, že pozemky zakoupili legálně a netušili, že jde o chráněnou oblast. Úřady v roce 2014 zkoumaly situaci podrobněji a zjistily, že v oblastech, kde žijí divoká zvířata, si chatu postavilo až 6000 lidí.

Někteří ochránci přírody proti využití slonů pro demolici protestují. Podle nich to odporuje přirozeným instinktům zvířete, které se může i zranit. Slony lze ale na rozdíl od bagrů využít i v těžko přístupných místech. Díky své velikosti navíc slon poskytuje policistům ochranu proti případným útokům místních obyvatel.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist