https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/indie-nabidla-usporadat-klimatickou-konferenci-cop-v-roce-2028
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Indie nabídla uspořádat klimatickou konferenci COP v roce 2028

1.12.2023 18:51 | DUBAJ (ČTK)
Indický premiér Naréndra Módí a António Guterres na COP28.
Indický premiér Naréndra Módí a António Guterres na COP28.
Indický premiér Naréndra Módí dnes v Dubaji navrhl, že jeho země uspořádá klimatickou konferenci COP33 v roce 2028. Na pořadatelství se Indie musí dohodnout s ostatními státy z asijského bloku, uvedla agentura AFP. V organizaci konference OSN ke klimatu se střídá pět geografických bloků. Letošní ročník hostí Spojené arabské emiráty, státníci budou jednat do 12. prosince.
 

"Celý svět nás sleduje, matka příroda se na nás dívá, abychom ochránili její budoucnost. Musíme uspět," řekl Módí, jehož země v současnosti předsedá skupině G20.

Indie hostila COP8 v roce 2002, kdy se akce konala v Dillí. V předsednictví COP se střídají země pocházející z pěti různých bloků, které používá OSN. Indie proto potřebuje souhlas ostatních, aby mohla summit opět hostit.

Pořadatelství pro příští rok připadá na region střední a východní Evropy. Rusko však odmítlo, aby COP29 pořádala členská země Evropské unie kvůli unijní podpoře Ukrajiny, se kterou Rusko válčí. Kvůli tomuto sporu zatím není jasné, kdo se pořádání obří klimatické akce v roce 2024 ujme, píše AFP.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist